Nabídka práce > Recepční/průvodce památníku (každý druhý víkend so-ne 9-17h od dubna do října)

Recepční/průvodce památníku (každý druhý víkend so-ne 9-17h od dubna do října)

Náplň práce

Praktické informace k VŘ:
Nástup: 1.4. 2022
Forma úvazku: DPP – 150 Kč/h, po zaučení a složení zkoušek pro průvodcování 200 Kč/h
Místo výkonu práce: Hodonín u Kunštátu. Památník holokaustu Romů a Sintů
Během práce možnost ubytování v areálu

Jaké budou vaše hlavní úkoly:
• práce na recepci – prodej vstupenek, suvenýrů, podávání informací návštěvníkům
• provádění individuálních návštěvníků i skupin s výkladem (po zaučení)
• pomoc při edukačních programech pro školní skupiny (po zaučení)
• zajišťování dohledu nad expozicí a výstavami
• pomoc při pořádání kulturních a společenských akcích
• manuální práce při údržbě areálu památníku a jeho bezprostředního okolí
• případná pomoc při historickém výzkumu či při práci s pamětníky

Požadavky

Jak si vás představujeme:
• VŠ student obor historie, muzeologie atp. (není podmínkou)
• organizačně schopného, proaktivního a samostatného člověka
• znalost alespoň jednoho světového jazyka na komunikační úrovni (ideálně AJ nebo NJ)
• schopnost manuální práce (sekání trávy, zametání, práce se dřevem, natírání atp.)
• časová flexibilita (práce každý druhý víkend so-ne 9-17h od dubna do října, v letních měsících a při chystání akcí i delší časové úseky dle potřeby a domluvy)

Nabízíme

Na co se můžete těšit:
• práce pro smysluplnou organizaci s možností získání praxe v muzejnictví a zkušenosti s průvodcováním
• práce v krásném prostředí Hornosvratecké vrchoviny
• možnost využití služebního bytu v areálu
• postupné zaučení do mnoha různorodých činností (není třeba se obávat, všemu bude předcházet zaučení)

Další informace

Své nabídky zasílejte emailem na adresu: hodonin@rommuz.cz
Do předmětu zprávy napište název pozice.

Součástí písemné nabídky musí být:
• Strukturovaný životopis s kontaktními údaji (telefon, e-mail)

Výběrové řízení je dvoukolové. Do druhého kola – k ústnímu pohovoru budou pozváni vybraní uchazeči z prvního kola. O postupu do druhého kola budou uchazeči informováni e-mailem nejpozději 15. 2. 2022
Ústní pohovory mohou proběhnout v Brně nebo v Hodoníně u Kunštátu.
V případě dalších dotazů pište na hodonin@rommuz.cz

Informace o pozici

  • Památník holokaustu Romů a Sintů na Moravě
  • Brno (Jihomoravský kraj)
  • Obor: Kultura a umění,
  • Požadované vzdělání: S maturitou
  • Plat: 150-200 Kč/hod.
  • Typ pracovního poměru: Brigáda
  • Místo pracoviště: Hodonín u Kunštátu