Nabídka práce > Expert na vzdělávání v oblasti kritického myšlení, komunikace a aktivního občanství a projektový manažer

Expert na vzdělávání v oblasti kritického myšlení, komunikace a aktivního občanství a projektový manažer

Náplň práce

Odborné a metodické vedení vzdělávacího programu na téma aktivní občanství a participace nebo kritické myšlení a komunikace:
o Příprava metodických materiálů do vyučovacích hodin na téma a tvorba kompletního manuálu a materiálů ke vzdělávacímu programu.
o Realizace série vzdělávacích aktivit programu v průběhu tří pololetí školního roku na minimálně třech školách, lektorování vzdělávacích programů ve školách.
o Organizace pravidelných porad metodického a realizačního týmu projektu, zaškolování lektorů spolupracujících na realizaci vzdělávacích aktivit ve školách.
o Setkávání, komunikace a konzultace s pedagogy v zapojených školách
o Příprava a realizace diseminačního vzdělávacího školení o použití hotového vzdělávacího programu pro učitele.
o Koordinace s ostatními kolegy pracujícími na projektu

Koordinace projektu „Agora ve školách“ v rámci OP Praha – Pól růstu zaměřený na rozvoj demokratických kompetencí mladých lidí
o Řízení projektu dle schválené projektové žádosti, pravidel a podmínek poskytovatele dotace a platné legislativy.
o Řízení realizačního týmu projektu a koordinace osob, které se podílejí na jeho realizaci – metodiků, lektorů, externistů, finančního manažera atd.
o Komunikace se spolupracujícími školami – oslovování škol, dojednávání podrobností spolupráce.
o Tvorba komunikační strategie, PR projektu a jeho komunikace na venek.
o Tvorba průběžných a závěrečných zpráv a komunikace s poskytovatelem dotace
o Spolupráce s finanční manažerkou

Podíl na rozvoji ostatních vzdělávacích projektů

Projekt Agora ve školách: Agora CE v rámci projektu vytvoří dva komplexní vzdělávací programy (série aktivit rozložených do 2 – 3 pololetí školního roku od února 2022 do srpna 2023) pro studenty středních škol. Jeden program bude zaměřen na rozvoj komunikačních dovedností a debatování, druhý program se pak bude hlouběji věnovat rozvoji aktivního občanství a participace mládeže. Každý program bude vždy ve spolupráci s pedagogy pilotován na minimálně třech středních školách v Praze.

Požadavky

Očekáváme:
● vzdělavatelská a metodická zkušenost – pedagogické studium či lektorská a vzdělavatelská praxe
● odborník v minimálně jedné ze dvou tematických oblastí: demokracie, lidská práva a právní stát, výchova k uvědomělému občanství a k možnostem dobrovolnictví, aktivní občanská participace a/nebo: efektivní mezilidská komunikace, aktivní naslouchání, debatování, argumentace, zpětná vazba, řešení konfliktů, kritické myšlení, mediální gramotnost, práce s kontroverzními a aktuálními tématy
● komunikační a organizační dovednosti
● lektorské a prezentační dovednosti
● VŠ vzdělání
● znalost práce na PC
● kreativita, samostatnost, pečlivost a týmový duch
● ochota dále se vzdělávat
● zkušenost s administrací projektů ESF výhodou
● znalost angličtiny výhodou

Nabízíme

● příležitost podílet se na upevňování demokratických principů ve společnosti a aktivizaci mladých lidí
● práci na celý úvazek s nástupem ideálně od 1. prosince 2021 do prosince 2023
● hrubou mzdu 36.000 Kč s předpokladem navýšení po zapracování
● 5 týdnů dovolené, flexibilní pracovní dobu, zázemí kanceláře v Praze, možnost home office
● prostor pro kreativitu i podporu od kolegů

Další informace

Agora CE, o.p.s
Agora je malá česká nezisková organizace, která se již 20 let věnuje kultivaci demokracie v ČR i v zahraničí. Dva hlavní pilíře činnosti jsou zapojování veřejnosti do plánování a rozhodování (participace) a občanské vzdělávání, zejména mladých lidí. www.agorace.cz

Zaujala vás nabídka?
Životopis společně s motivačním dopisem nám, prosím, posílejte na e-mail Pavly Bednárikové (pavla.bednarikova@agorace.cz).

Informace o pozici

  • Agora CE o.p.s.
  • Hlavní město Praha
  • Obor: Vzdělávání, věda a vývoj,
  • Požadované vzdělání:
  • Plat: 36.000 Kč
  • Typ pracovního poměru: Plný úvazek
  • Místo pracoviště: Praha - Ječná