Nabídka práce > Speciální pedagog - psychopedie

Speciální pedagog - psychopedie

Náplň práce

Speciální pedagog provádí pedagogickou, diagnostickou, terapeutickou, logopedickou a poradenskou činnost. Vyhodnocuje nápravné, reedukační a kompenzační postupy. Spolupracuje s rodinami a rodiči postižených dětí a mládeže během provádění nápravných metod

Náplň práce:
1. Poskytování poradenských služeb klientům SPC a jejich zákonným zástupcům, školám
a spolupracujícím institucím.
2. Komplexní kontrolní nebo cílená speciálně pedagogická diagnostika klientů SPC, a to ambulantně nebo návštěvou ve škole.
3. Poskytování rané péče dětem s mentálním postižením.
4. Doporučování individuálního vzdělávacího plánu, podle potřeby podíl na jeho vypracování a kontrola jeho plnění.
5. Zpracování návrhů k zařazení do režimu vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami ( spolupráce na zpracování zpráv o žácích pro zákonné zástupce v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů); vedení záznamů, odborné dokumentace a vedení statistických záznamů, přehled o docházce klientů.
6. Spolupráce s psychologem SPC na tvorbě plánu péče o klienta.
7. Metodická a konzultační činnost pro zákonné zástupce, pedagogické pracovníky a spolupracující organizace.
8. Kariérové poradenství pro žáky základních a středních škol a studenty vyšších odborných škol se zdravotním postižením.
9. Zpracování a vedení záznamů o reedukaci, tvorba didaktických a metodických materiálů, tvorba pracovních listů.
10. Koordinace činností s výchovnými poradci, školními psychology, popř. školními metodiky prevence.
11. Spolupráce s poradenskými pracovníky speciálně pedagogických center a pedagogicko psychologických poraden při komplexním posouzení dítěte s více vadami.
12. Prohlubování svých odborných znalostí formou samostudia a účastí na akreditovaných vzdělávacích akcích.

Požadavky

VŠ magisterské studium
řidičský průkaz sk. B
příjemné vystupování
komunikativnost

Nabízíme

40 dní dovolené
stravenky
příspěvek na penzijní připojištění a doplňkové penzijní spoření
možnost dalšího vzdělávání a odborných kurzů
příjemný kolektiv
využití služebního vozidla
možnost platového postupu

Další informace

Nástup - od října 2021
Zástup za mateřskou a rodičovskou dovolenou
Jedná se o práci ve Speciálně pedagogickém centru (SPC) při SŠ, ZŠ a MŠ, Karviná, p. o.
Speciálně pedagogická centra (SPC) patří spolu s pedagogicko-psychologickými poradnami a středisky výchovné péče mezi školská poradenská zařízení.
SPC zabezpečují speciálně pedagogickou, psychologickou a další potřebnou péči klientům se zdravotním postižením a poskytují jim odbornou pomoc v procesu pedagogické a sociální integrace ve spolupráci s rodinou, školami, školskými poradenskými zařízeními a odborníky.

  • Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Karviná, p.o.
  • Ostrava (Moravskoslezský kraj)
  • Obor: Vzdělávání, věda a vývoj,
  • Požadované vzdělání:
  • Plat: 32 000 - 49 000
  • Typ pracovního poměru: Plný úvazek
  • Vhodné pro: absolventy
  • Místo pracoviště: Karviná