Nabídka práce > Psycholog/Speciální pedagog

Psycholog/Speciální pedagog

Náplň práce

Hlavní náplň činnosti:
Stěžejní náplní činnosti revizního pracoviště je na základě odborného přezkumu ověřit, zda stanovené vzdělávací potřeby a možnosti žáka definované ve Zprávě ŠPZ a/nebo Doporučení ŠPZ odpovídají skutečnosti.
• Vyhodnocení dokumentů určených k revizi po formální a obsahové stránce.
• Vydefinování potřebných základních odborných kompetencí revizního týmu, jeho sestavení a vedení v rámci dané kauzy.
• Odborné posouzení příslušných podkladů ze spisové dokumentace ŠPZ vztahující se ke konkrétnímu žákovi.
• Komunikace se školskými poradenskými zařízeními a školami.
• Zpracování podkladů pro závěry revizního šetření, zhotovení závěrečné revizní zprávy.
• Revizní šetření je realizováno v místě působení daného ŠPZ, dále probíhá návštěva školy, kterou daný žák navštěvuje (revizní tým vyjíždí v rámci celé ČR).
• Celé šetření je založeno na týmové spolupráci.

Požadavky

• Požadujeme:
• Magisterské vzdělání v oboru psychologie/speciální pedagogika,
• praxi min. 8 let v pozici psycholog/speciální pedagog v poradenském zařízení (PPP nebo SPC), popř. ve školním poradenském pracovišti,
• orientace ve vzdělávacím a poradenském systému v ČR,
• orientace ve školské legislativě a souvisejících strategických dokumentech,
• výbornou znalost českého jazyka slovem i písmem, schopnost práce s rozsáhlejšími texty,
• dobrou uživatelskou znalost práce na PC (MS Office, internet),
• zodpovědnost, flexibilitu, komunikativní a týmové dovednosti,
• občanskou a morální bezúhonnost.

Nabízíme

Nabízíme:
• Hlavní pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou,
• platové zařazení do 13. platové třídy dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., s účinností od 1. ledna 2020, příloha č. 1.,
• 5 dnů indispozičního volna, tzv. „sickdays“, 25 dní dovolené,
• možnost zapojení do programu MultiSport,
• pružnou pracovní dobu, příspěvek na stravování a volnočasové a relaxační aktivity prostřednictvím karty SODEXO Multipass (GastroPass a FlexiPass),
• pracoviště s atraktivní lokalitou v centru Prahy
• možnost dalšího profesního růstu v rámci organizace.

Další informace

Předpokládaný nástup: dohodou
Místo výkonu práce: Praha, Senovážné nám. 25 (dočasně Novoborská 327/8, Praha 9)
Strukturovaný životopis a motivační dopis zašlete na e-mail pam@npicr.cz. Do předmětu zprávy uveďte název pozice pro revizní pracoviště“.

Informace o pozici

  • Národní pedagogický institut České republiky
  • Hlavní město Praha
  • Obor: Vzdělávání, věda a vývoj,
  • Požadované vzdělání:
  • Požadované jazyky: výborná znalost češtiny slovem i písmem
  • Plat: • platové zařazení do 13. platové třídy dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., s účinností od 1. ledna 2020, příloha č. 1.,
  • Typ pracovního poměru: Plný úvazek
  • Benefity: karta SODEXO Multipass, 5 dní sickdays, pružná pracovní doba
  • Vhodné pro: VŠ s praxí v ŠPZ nebo školním poradenském pracovišti
  • Místo pracoviště: Senovážné náměstí 25, Praha 1 (dočasně Novoborská 372/8, Praha 9)